
Започва ремонтът на асфалтовата настилка в 5-километровата отсечката между Стара Загора и село Змейово. Движението по път I-5 /от 220-и до 225-и км/ ще се осъществява двупосочно в платното за Казанлък. След приключване на дейностите трафикът ще премине в платното за Стара Загора, а движението в посока Казанлък ще бъде ограничено.
Преминаването през участъка ще се регулира с пътни знаци, а в района на Римския мост при 222-ри км, в който превозните средства ще се движат в една лента с изчакване, се предвижда поставянето на светофарна уредба. Ремонтните дейности трябва да приключат до края на юни.
Дейностите са в изпълнение на мерките в Плана за действие за обезопасяване на участъците с концентрация на пътнотранспортни произшествия.
Припомняме ви, че този участък е един от 36-те отсечки на смъртта в страната, които Агенция "Пътна инфраструктура“ определи. За Старозагорско те са още три. Две от тях са на първокласния път Стара Загора – Казанлък, а другата на входа на село Богомилово, където започна изграждането на кръгово кръстовище.
