
На 4 юни от 11:00 ч. в старозагорското село Памукчии ще бъде открит пенсионерския клуб "Задружие“. Организатори са кметството и местното Народно читалище "Христо Ботев 1928“, със съдействието на Община Стара Загора.
Тържественото събитие ще бъде открито с водосвет, след което кметът Стоян Ничев ще прочете благодарствени писма и поздравителни адреси. Ансамбъл "Загоре“ ще зарадва със своите изпълнения местните и гостите.
На празника ще присъстват официални гости и представители на общинската администрация на Стара Загора, които заедно ще прережат лентата на новооткритата придобивка.
ИСТОРИЯТА
Намиращото се на 15 километра южно от Стара Загора населено място е с приблизително 320 жители, от които 52-ма пенсионери са членове на клуба с председател Хрисим Христов.
Дългогодишна мечта на хората от селото е да имат пенсионерски клуб, където да се събират на приказка и раздумка, да отбелязват празници или просто да се повеселят.
Преди около 15 г. е правен опит да се направи такъв, но мястото се оказва неподходящо. Следващ опит е правен в периода 2020-2021 г., но идеята не се е осъществила.
През март 2022 г. кметът Ничев прави постъпки за изваждането на общински терен в центъра на селото от списъка за продажба. През есента на 2022 г. по инициатива на група пенсионери селото е посетено от кмета на Стара Загора Живко Тодоров, който е запознат на място с проблемите, сред които и липсата на такова място.
През лятото на 2023 г. започва ремонт на читалищната сграда и изграждане на нова за целта. В края на 2023 г. сградата е завършена, впоследствие и оборудвана. Районът се облагородява с доброволен труд на пенсионерите.
