
За шеста поредна година в Стара Загора се проведе любимото и дългоочаквано спортно събитие за ученици от 1. до 4. клас – състезанието по проект "Мисия здрави деца“ на Ротари клуб "Стара Загора-Берое“.
В надпреварата в парк "Артилерийски“ се включиха около 150 деца от седем старозагорски училища: Основно училище "Кирил Христов“, Основно училище "Георги Райчев“, Девето основно училище "Веселин Ханчев“, Пето основно училище "Митьо Станев“, Частно основно училище "Елин Пелин“, Основно училище "Кольо Ганчев“, Шесто основно училище "Свети Никола“.
Те премериха сили в различни спортни игри, развиващи скорост, баланс, съобразителност и ловкост. Учениците се състезаваха в две възрастови групи – 1. и 2. клас и 3. и 4. клас, в отбори от по 10 деца.
"Проектът "Мисия Здрави деца“ се превръща не само в емблема на Ротари клуб "Стара Загора-Берое“, но и на цяла Стара Загора.
С всяка следваща година събитието привлича все повече участници и поддръжници, като обединява институции, училища, родители и доброволци в една обща мисия – да възпитаме бъдещи поколения в дух на спорт, здраве и отборен дух“, отбеляза зам.-председателят на местния парламент и член на Клуба Антон Тонев.
Фокусът на проекта "Мисия здрави деца“ е насочен към насърчаване на физическата активност, превенция на здравословни проблеми при децата и развитие на социални умения у подрастващите. Това подчерта Димитър Стаматов, президентът на ротарианците.
Той изрази благодарност към местната администрация за предоставянето на терена, осигуряването на отличия и постоянната организационна подкрепа.
Състезанието премина с много настроение, отборен дух и достойно представяне от всички участници, а класиралите се отбори получиха екипни награди и отличителен знак за спомен, осигурени от Община Стара Загора.
Инициативата е част от дългосрочния проект на Ротари клуб "Стара Загора-Берое“ и се реализира със съдействието на общинска администрация.
