
За осма поредна година Община Стара Загора съвместно с фирма "БалБок Инженеринг“ АД организира традиционната пролетна кампания за разделно събиране на опасни отпадъци от домакинствата. Стартът ѝ бе даден днес от зам.-кмета Радостин Танев.
До 16:00 ч. на паркинга на парк "Артилерийски“ ще остане белият брандиран бус на фирмата, където старозагорци могат да предадат опасните си отпадъци.
Сред тях са: лекарства с изтекъл срок на годност, живачни термометри, бои, лепила, мастила, домакински препарати, киселини, основи, разтворители, пестициди, празни опаковки.
Утре бусът ще бъде паркиран в паркинга до парк "Зелен клин“, отново във времевия интервал между 10:00 и 16:00 ч.
Събирането на опасни битови отпадъци е част от реализацията на ангажимента, който Община Стара Загора има в изпълнение изискванията на Закона за управление на отпадъците, както и на политиката за насърчаване на устойчивото развитие, подчерта днес Танев.
Той настойчиво апелира към старозагорци да се възползват от възможността – достъпна и безплатна, вместо да изхвърлят опасните субстанции в общите контейнери за смет или край тях.
В предишната съвместна кампания, която се проведе на 14 и 15 ноември м.г. бяха събрани 476 килограма опасни битови отпадъци. Следващата акция от този вид е планирана за средата на ноември.
