
Спортно състезание за ученици от първи до четвърти клас ще оживи старозагорския парк "Артилерийски“ на 23 май от 11:00 ч. Организатор е Ротари клуб "Стара Загора-Берое“ със съдействието на общината. Спортната проява е реализация на проекта "Мисия здрави деца“, който е ежегодно събитие за ученици.
Във фокуса на вниманието е и създаването на възможности за изграждане на различни социални умения на подрастващите чрез участието им в индивидуални и отборни състезания. Надпреварата ще включва спортни игри за скорост, баланс, съобразителност и ловкост.
В различните категории на турнира своите сили ще премерят около 120 деца в отбори от шест старозагорски училища. За класиралите се са предвидени екипни награди, осигурени от Община Стара Загора. Всички участници в състезанието ще получат отличителен знак за спомен.
За всички желаещи да подкрепят децата входът е свободен, информира президентът на клуба Димитър Стаматов.
