
Яница Динева триумфира в 21-вото издание на Международния турнир по художествена гимнастика "Огърлицата на Десислава“.
Националната състезателка и възпитаничка на училището за шампиони "Тодор Каблешков“ и Спортен клуб по художествена гимнастика "БЕРОЕ“ бе над всички Двореца на културата и спорта "Васил Левски“ във Велико Търново.
Възпитаничката на Бранимира Маркова показа изключителна класа и концентрация на килима, като със сбор от 107.150 точки спечели златния медал в многобоя и заслужено грабна приза "Огърлицата на Десислава“.
Грацията от СКХГ "Берое“ допълни успеха си с още три златни отличия – на обръч, бухалки и лента, както и сребърен медал на топка.
Признание получи и личният ѝ треньор Бранимира Маркова, която бе удостоена с Приз "Ангелина Иванова“ – награда, която се връчва на треньора на шампионката във възрастова група "жени“.
Второто място в многобоя зае Дара Малинова от България, а бронзовото отличие отиде при Настаса Андреа от Румъния.
Главен съдия на турнира бе международният съдия, категория "Бреве“, Цвета Илиева, член на Съдийската комисия.
