
Ученици от Стара Загора ще участват в Гимназиада 2025 ,която ще се проведе в Златибор, Сърбия, от днес до 14 април.
Отборът по бадминтон (момичета) на Второ основно училище "П. Р. Славейков“ ще бъде представен от Калина Косева (6 В клас), Ралица Костадинова (7 Б клас), Анастасия Хаджиангелова ( 7 А клас) и Елица Божилова от ППМГ "Гео Милев“, водени от треньора Нанко Чорчопов от СК "Бадминтон – Стара Загора“.
В състезанията ще участват пет училищни отбора, които ще представят България в спортовете лека атлетика, тенис на маса и бадминтон.
Старозагорските ученици, които ще се включат в тазгодишната Гимназиада, са победителите на Републиканските ученически игри 2023-2024 за ученици от 5-ти до 7-ми клас.
Българските участници бяха изпратени от Стоян Андонов, заместник-министър на младежта и спорта. Той изрази увереност в успеха на младите спортисти.
"Вярвам, че ще се представите успешно. Покажете най-доброто от себе си, но не забравяйте и да се забавлявате. Пожелавам Ви много победи и поводи за радост“, заяви Андонов, връчвайки на учениците българския трибагреник.
Гимназиада 2025, организирана от Международната федерация за ученически спорт, ще събере повече от 3 500 участници от 54 държави.
