
За втора поредна година Зоопарк Стара Загора организира пролетна зооваканция, която запознава децата с животинския свят и важността на грижата за природата.
Днес в зооградината стартира инициативата, в която участват деца на възраст от 7 до 14 години. В първия ден те се запознаха с историята на зоопарка и важните правила за поведение, които гарантират безопасността както на посетителите, така и на животните.
Сред първите задачи беше изработването на хранилки за птици, в които те вложиха много старание и ентусиазъм. Малките природолюбители създадоха хранилките от пластмасови шишета, а съвсем скоро предстои и работа по тяхната декорация. Новите им обитатели вече с нетърпение очакват да си похапнат от пресните семена.
"Пролетната ни зоозанималня е чудесна възможност да покажем на децата колко е важно да се грижат за животните и природата. Нашата цел е не само да се забавляват, но и да ги научим на отговорност и любов към живите същества“, сподели ръководителят на зооградината д-р Найден Илинов.
Зооваканцията ще продължи с още интересни дейности до 4 април в часовете от 10 до 14. Те са насочени към екологичното образование, опазването на природата и грижата за животните. Всички занимания се провеждат в образователния център на зоопарка.
