
Две нарушения на Закона за управление на отпадъците са установили проверяващите екипи на Община Стара Загора през третата седмица на март. Те са наложили общо 14 акта за административни нарушения.
Екипите са направили ревизия на паркинг на ул. "Хаджи Димитър Асенов“ в Стара Загора, след като са получили сигнал и са се натъкнали на строителни и битови отпадъци.
Установен е извършителят, мъж, който живее в близост и след ремонт в дома си решил да се отърве от боклука като го зареже на обществено място.
Във втория случай на нарушение за Закона за управление на отпадъците има изхвърлени отново строителни материали, струпани от старозагорец край контейнер тип "бобър“ на ул. "Братя Жекови“.
По още един сигнал са действали проверяващите и той е свързан с нарушение на Наредбата за отглеждане на селскостопански животни. Мъж от село Еленино пуснал на свободна паша 4-те си крави в земеделски парцел, засят с рапица. Собственикът на парцела подал оплакване.
Глобен е и таксиметров шофьор, който е решил да използва място, извън стоянките. Открити са и 5 броя излезли от употреба и изоставени превозни средства по тротоари, улици и междублокови площи.
Наложените санкции глоба с фиш на стойност 20 лв. са 422. Принудително преместените от репатратора МПС-та са 40, а таксуваните на място от специалния автомобил – 42. Със скоба са задържани 69 превозни средства.
