
"ПФК Берое е най-бързо развиващият се отбор в България след второто поредно измерване на Transfermarkt. Ние сме много развълнувани, че стойността на клуба и 13 играчи се увеличава. Продължаваме да растем заедно“, заяви президентът на клуба Ернан Банато, цитиран от dsport.bg.
"Изпълнен съм с гордост, че мога да демонстрирам страхотната работа, която целият екип върши ден след ден. Това не е случайно, не ни е лесно и сме много тези, които работим, за да постигнем резултати.
Благодаря на всички. Следваме маркирания път и без съмнение ще стигнем до целта“, завърши босът на Берое.
По рано авторитетната спортна медия съобщи, че "зелено-белите“ отбелязват най-голям прогрес в efbet Лига като пазарна стойност на отбора, оповавайки се на най-голямата база данни за профилите на футболисти Transfermarkt.
Отборът на Берое вече струва 5,5 милиона евро, което е ръст с 26,4%. Старозагорският клуб за втори пореден път е най-прогресиращият отбор в елита. В предишния период клубът струваше 4,35 милиона евро.
Септември София е вторият по прогрес в това отношение в българското първенство. Стойността на състава на Николай Митов бележи ръст с 22,1% и вече струва 6,64 милиона евро.
Най-голям спад от 12,0% има при Славия, като "белите“ са оценявани за предишния период на 7.08 милиона евро, а сега вече съставът на Златомир Загорчич е 6,23 милиона евро.
