
Старозагорската окръжна прокуратура наблюдава досъдебно производство за изясняване на причините за смъртта на 47-годишния Д.К.
На 26 февруари e бил подаден сигнал на тел. 112 за извършена кражба в Казанлък. Полицаите задържат казанлъчанина като евентуален извършител на престъплението, който по-късно умира в Центъра за Спешна медицинска помощ в града на розите докато чака за преглед.
По делото активно се извършват процесуално-следствени действия – разпитани са свидетели, назначени са експертизи относно причините за смъртта.
Наблюдаващият прокурор е дал указания за незабавно извършване на допълнителни действия по разследването, които продължават и към настоящия момент.
Утре държавното обвинение призовава двама полицаи за привличането им като обвиняеми.
