
Бойкотът на големите хранителни вериги в Стара Загора днес успя частично. Въпреки че не постигна желания ефект, клиентите бяха доста по-малко от други дни показа проверката ни.
Преди обяд предимно възрастни хора пазаруваха, защото имаше промоция на доста стоки, които бяха намалени с 50 % в днешния ден.
Това бе и начинът търговците да се преборят с протеста и да привлекат клиенти, които не са особено платежоспособни.
Остава според въпросът дали има ефект от негодуванието на потребителите, защото вчера на някои места са похвалиха със завишени обороти, а някои щандове бяха опразнени.
Националният протест бе организиран от Движение "Системата ни убива“, Федерация на потребителите в България и Обединени пенсионерски съюзи.
