
Откриха оръжие в дома на покойник в Стара Загора. Сигналът е получен в полицията вчера в 15:02 ч. Той е бил подаден от 45-годишния му син, който съобщил, че е намерил в метална каса с оръжие и боеприпаси.
На място е изпратен полицейски екип. Намерени и иззети са два газови пистолета с пълнители, друг пистолет, ловна пушка, кутии с боеприпаси, както и ловни патрони. Започнато е досъдебно производство.
ПОБОЙ
Снощи в 04:10 ч., на тел. 112 е получен сигнал от здравно заведение в Стара Загора за прието лице след нанесен побой. На място е изпратен полицейски екип, който разпитал пострадалия 33-годишен мъж.
Той заявил, че негов познат, с когото имат спор от няколко години, му е нанесъл побой, в следствие на което е със счупен крак и синини по лицето. Пострадалият е в болница, без опасност за живота.
Посоченият за извършител на деянието е 34-годишен мъж, който е задържан за срок до 24 часа. Образувано е досъдебно производство.
ШОФИРАЛ С НАРКОТИЦИ
Казанлъшкият районен съд наложи на 46-годишния А.А. ефективно лишаване от свобода за срок от шест месеца, при първоначален общ режим, за шофиране под влиянието на наркотици.
Той е лишен и от право да управлява моторно превозно средство за срок от две години. Осъденият трябва да заплати в полза на държавата сумата от 6975 лева, равняваща се на равностойността на лекия автомобил, с който е бил хванат.
Осъжданият призна, че на 18 януари м.г. в Мъглиж е управлявал лек автомобил, след употреба на амфетамин и метамфетамин, като деянието е извършено повторно. Одобреното споразумение е окончателно и има последиците на влязла в сила присъда.
