
Двама кандидати за кмет ще се борят за вота на жителите на село Петрово в неделя. Това са Светла Ангелова (ГЕРБ) и Димитър Димитров, издигнат от Инициативен комитет. Дотогава временно изпълняващ длъжността е Радка Тодорова, която се закле на заседание на старозагорския парламент на 30 януари.
Община Стара Загора е готова за частичния избор, увери директорът на "Правни дейности, обществен ред и административно обслужване“ Делян Иванов.
На сайта на общината https://www.starazagora.bg/bg/chastichen-izbor-kmet-petrovo-16022025 са публикувани всички документи, съставени според утвърдената от ЦИК хронограма, като първият е от 10 януари със заповед за образуване на избирателна секция със съответния обхват на лицата.
След проведени две публични консултации парламентарно представените политически сили се споразумяха за състава на 8-членната секционна избирателна комисия. Тя ще бъде оглавена от Павлина Ганчева (ГЕРБ-СДС). Подвижна избирателна секция няма да бъде сформирана, тъй като няма подадени заявления от страна на хора с физически затруднения.
Предварителният избирателен списък съдържа имената на 165-има избиратели с право на глас. 125-има са подали заявления за гласуване по настоящ адрес. Окончателните избирателни списъци ще станат известни на 14 февруари.
Също в петък ще бъдат получени бюлетините, а на следващия ден, в събота, те ще бъдат предадени заедно с всички необходими документи на секционната избирателна комисия, информира Иванов.
Общинската избирателна комисия с председател Теодора Крумова се помещава в зала 2 на Община Стара Загора. Там след края на изборния ден в неделя, който е предвиден от 7 до 20:00 ч., ще бъдат донесени бюлетините и протоколът. Общината има задължение да съхранява изборните книжа според регламентирания в закона период.
