
"Всеки път заставам очи в очи с Георги за мое огромно съжаление. Много е неприятно. Нямам какво да кажа на този човек, нямам желание. Абсолютно нищо“, каза в предаването "Тази неделя“ по bTV нарязаната с макетно ножче Дебора Михайлова от Стара Загора.
"Това вече е част от моя живот и няма как да не го мисля и да не се връщам към него. Някои хора са доста невъзпитани, сочат "хе-хе белези“. Не се обиждам. Те са част от мен, аз си лягам и ставам с тях“, добави момичето.
Според Дебора има опасност, ако Георги Георгиев излезе от ареста, да се укрие и да излезе извън България.
"В крайна сметка той е там може би вече година и половина и ще бъде в правото си да поиска по-лека мярка. Мисля, че неговите права доста се гледат за разлика от моите“, коментира Дебора.
Според адвокатите на мъжа телесната повреда е лека и не е нормално клиентът им да лежи в ареста цяла година за такъв тип обвинения.
Този месец стана ясно, че делото за насилието над Дебора се връща отначало. Причината е, че съдебният състав си направи отвод след искане на защитата на подсъдимия Георги Георгиев.
"Всички положихме страшно много труд и усилия и той се обезсмисля. Виждаше се краят на тази лоша приказка, оставаха не повече от две заседания. Много ми е трудно да се изправя отново и да разкажа всичко това отново с всички тези подробности, които са доста болезнени за мен. Трябва да премина отново през ужаса, през който преминах изминалата година и през всичко като цяло“, сподели нападнатото момиче.
"Родителите ми са спокойни пред мен, но вътрешно са доста притеснени особено от това, че има вероятност той да излезе“, добави тя.
"Моето е лоша приказка, знаете, че в приказките финалът е винаги хубав, така че се надявам нещата да приключат справедливо. За мен справедлив процес е да се гледа максимално бързо и най-вече да видят и моите права. Трябва да се помисли малко и за пострадалия“, обясни тя.
"В момента съм стопирала абсолютно всичко, нито работа, нищо. Чакам да минат делата, защото това е голямо пътуване. Чакам края, за да мога да продължа по някакъв път. Аз дори и да започна работа, ще отсъствам нонстоп, за да пътувам, а това би изглеждало много несериозно“, добави Дебора.
Тя сподели, че все още момичета, които са станали жертви на агресия и насилие, ѝ пишат за съвет, а тя ги насърчава да търсят правата си.
"В крайна сметка някой трябва да се престраши и да говори, за да даде пример на другите, че не трябва да си мълчат, да не са толкова доверчиви“, заяви младата жена.
