
42-годишен мъж самокатастрофира с "Гранд Чероки“, на участък от пътя в ремонт в посока село Горно Ботево.
Пострадала е 43-годишна пътничка от лекия автомобил, оказана й е медицинска помощ и е освободена. Алкохолната проба на шофьора е отрицателна.
Това е вторият случай за ден в същия участък. По-рано 20-годишен самокатастрофира с Фиата си, след като колата се е блъснала в насипана земна маса на пътното платно. Пострадаха шофьорът и 22-годишен мъж, пътувал в превозното средство.
Междувременно излезе статистиката за нарушенията на пътя в Старозагорско през изминалата седмица, представена от началника на "Пътна полиция“ в Областната дирекция на полицията главен инспектор Димитър Димитров.
Проверени 2556 МПС и 5088 лица. Съставени са 152 АУАН и 860 фиша. Установени са 6 водачи, които са управлявали МПС с рисково поведение.
Един е шофирал след употреба на алкохол до 1.2 промила, четирима водачи са управлявали над тази стойност. Под въздействие на наркотици или техни аналози са установени да шофират седем.
Трима са отнели предимство на пътно превозно средство. Пет са нарушенията с велосипеди и мотопеди, и три с тротинетки.
Двама са санкционирани за отнемане предимство на пешеходец, десет са били без хендсфри. 12 са минали на червено, 7 са били без книжка. Глобените пешеходци са 76.
От началото на годината до момента са станали 62 ПТП – с 14 по-малко спрямо същия период на предходната година. Тежките са 21 и са с едно повече. Пострадали са 25 души, което е с един по-малко спрямо м.г., загинал е един човек.
