
Ученическите игри по бадминтон във всички възрастови групи приключиха успешно днес, съобщи Петко Крумов, началник на отдел "Спортни дейности“ в Община Стара Загора.
В крайното класиране при момичетата 5-7 клас шампиони са Второ основно училище "Петко Рачов Славейков“. Второ място спечелиха бадминтонистките на ОУ "Кирил Христов“.
При момчетата в същата възрастова група победител е отборът на ППМГ "Гео Милев“ – Стара Загора, а второ място спечелиха бадминтонистите на ОУ "Кирил Христов“.
Класиране бадминтон във възрастова група юноши 8 – 10 клас:
Първо място: ГПЧЕ "Ромен Ролан“;
Второ място: ПГСАГ "Лубор Байер“.
При девойки 8-10 клас на областен кръг се класира директно отборът на ГПЧЕ "Ромен Ролан“.
Класиране във възрастова група девойки 11-12 клас:
Първо място: ППМГ "Гео Милев“;
Второ място: НПГВМ "Иван Павлов“.
При юношите 11 – 12 клас на областен кръг се класира директно отборът на ППМГ "Гео Милев“.
Победителите в отделните възрастови групи ще участват в Областното ученическо първенство по бадминтон.
Наградите на спечелилите бяха връчени лично от Петко Крумов, който поздрави участниците и пожела успех на следващия етап.
"Ученическите игри по бадминтон са чудесна възможност за младите спортисти да покажат своите умения, отдаденост и желание за победа. Гордеем се с всички участници, които демонстрираха спортсменство и борбен дух. Пожелавам на победителите успешно представяне на областния етап и още много спортни успехи“, сподели Крумов.
Общинското отборно първенство по тенис на маса ще се проведе в четвъртък. С оглед на студеното време и невъзможността залата за тенис на маса на стадион "Берое“ да бъде затоплена, срещите ще се проведат от 9 ч. на 3-ия в Универсалния магазин.
Предстоят още вълнуващи състезания, в които учениците ще покажат своите спортни умения и ще се борят за челни позиции в останалите видове спорт.
