
Старозагорската света митрополия бе домакин на тържествено награждаване на победителите в коледния конкурс за есе на тема "Рождество Христово – светлина и надежда за всички“.
Отличените участници – Маргарет Андонова от ГПЧЕ "Ромен Ролан“, Пламена Стоянова от СУ "Иван Вазов“ и Кристиан Конов от ПГОХ "Райна Княгиня“ – получиха своите награди от Негово Високопреосвещенство митрополит Киприан и заместник-кмета Надежда Чакърова.
Инициативата за конкурса, вдъхновена от митрополита, се реализира в партньорство с общината. Отличените бяха придружени от директора на СОУ "Иван Вазов“ Динко Цвятков, омбудсманът Иванка Сотирова и родители.
Конкурсът предизвика голям интерес, като в него се включиха ученици от 8 до 12 клас от над 10 населени места в България. Постъпиха 57 есета, вдъхновени от значението на Рождество Христово като символ на светлината и надеждата за всички.
Специална награда бе присъдена на Никол Кокори от Неврокопската професионална гимназия "Димитър Талев“ от Гоце Делчев. Всички участници получиха грамоти в знак на признание за труда и таланта си.
На събитието присъстваха и началникът на "Образование и младежки дейности“ Станимира Димитрова и експерти от същия отдел.
