
Почетен знак за устойчиво партньорство бе връчен вчера на заместник-кмета на Стара Загора Надежда Чакърова от изпълнителния директор на "Училищна Телерик Академия“ Петър Шарков. Признанието стана факт на стилна церемония в столицата.
С този приз организаторите отличават Община Стара Загора като устойчив партньор в развитието на дигиталното образование. Всички училища в Старозагорско имат достъп до образователните програми на buki.bg.
"С постоянни и последователни дейности в партньорство с "Училищна Телерик Академия“ през последните две учебни години Община Стара Загора осигури безплатен достъп на всички ученици на територията й.
15 готови и изцяло разработени образователни програми покриват теми в сферите програмиране, дигитална грамотност, киберсигурност, зелени технологии, дизайн и умения за учене“, информира Чакърова. Тя увери присъстващите, че се продължава с надграждането на дигиталното обучение в града на липите.
"Дигиталната грамотност е изключително важна за професиите на бъдещето! В динамичното ни време дигиталната грамотност стана важна, както функционалната. Нашата цел е старозагорските деца да са готови за всичко, което ни предстои и да придобият умения и знания, които да им бъдат полезни. Благодарим на "Училищна Телерик Академия“ за професионализма и новаторството!“, каза зам. кметът.
Гости на събитието организирано от "Училищна Телерик Академия“ бяха ключови и стратегически партньори на организацията в лицето на общини, бизнес, фондации и дарители.
