
Днес и утре от 8 до 17 ч. ще се ограничи движението при 18-ти км на магистрала "Тракия“ в посока Бургас за подмяна на тол рамка. Трафикът ще преминава двупосочно в платното за София, а скоростта ще се ограничи до 50 км/ч.
Днес ще се подменят и мантинели от 10 до 16 ч. между 44-ти и 45-ти км в посока Бургас. Ремонтът касае средната разделителна ивица, като ще се ограничава поетапно движението по изпреварващата лента и ще се пренасочва в активната.
В момента стачка на таксиметровите шофьори е блокирала магистралата до Пловдив в посока София. На изпреварващата лента са разположили и скара на дървени въглища.
Агенция "Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите да спазват правилата за движение и да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи.
Да не се използват и аварийните ленти по автомагистралите за по-бързо придвижване при натоварен трафик. По този начин се възпрепятства преминаването на превозните средства със специален режим на движение в случай на инцидент.
Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от интернет страницата на АПИ – http://www.api.bg и денонощно на тел. 0700 130 20.
