
12 акта за административни нарушения са съставени от общината през първата ноемврийска седмица, сочи седмичната справка на администрацията. Сред по-фрапантните случаи е отсичането на три ореха по пътя Кирилово-Елхово. Нарушителите са установени.
Ще бъде санкциониран и ресторант, който се е разпрострял извън отредената му територия и е разположил маси и столове на допълнителна площ от 90 кв. метра без платена такса за това.
Два са случаите на управление на тротинетки извън разрешените места. Ще бъдат наложени наказания на собствениците на моторни превозни средства, които са ги изоставили по улици, тротоари и междублокови пространства. Те са излезли от употреба или са катастрофирали.
За времето от 4 до 10 ноември наложените глоби с фиш на стойност 20 лв. са 374 броя. Принудително преместените от специалния автомобил – 31 броя, а таксуваните на място от репатратора МПС – 33 броя. Със скоба са задържани 48.
