
3412 МПС и 6340 лица са проверените през изминалата седмица от пътните полицаи в Старозагорско. Съставени са 247 акта и 1123 фиша.
Установени са 12 рискови шофьори, съобщи началникът на "Пътна полиция“ главен инспектор Димитър Димитров. В същия период са установени 11 водачи шофирали след употреба на алкохол до 1.2 промила и 3-ма над тази стойност, като единият от тях е бил с над 3 промила.
Един е спипан да шофира под въздействие на наркотици или техни аналози, а трима водачи, спрени за проверка, са отказали да бъдат тествани за употреба на алкохол или наркотични вещества.
Санкционирани са 15 велосипедисти, седем тротинеткаджии. Трима са глобени за отнемане предимство на пешеходец. 17 са ползвали мобилен телефон, четирима са минали на червено, а 5 са били без книжка. 111 са провинилите се пешеходци.
Главен инспектор Димитров обобщи статистиката за пътнотранспортните произшествия на територията на Областната дирекция на полицията от началото на годината до 3 ноември. Тя сочи, че са станали 322 тежки катастрофи, които са с 16 повече от м.г., а загиналите са 18 – с един повече. Пострадалите са 434, което сравнено с 2023 г. са с 5 по-малко.
Димитров съобщи още, че установените водачи, които ползват мобилен телефон без хендсфри, докато шофират през тази година са 711, като за цялата 2023 г. са били 536.
