
От утре до края на месеца ще се проведе традиционната акция "Зима“. Тя ще бъде три кампанийна под мотото "С безопасно пътно превозно средство през зимата“. През първите 10 дни тя ще бъде насочена към велосипедите, превозните средства с животинска тяга и водачите на индивидуални електрически превозни средства.
За периода от 11-ти до 20-ти ноември ще се акцентира на пешеходците, пътниците и водачите за толеранс на пътя. През третия етап от 21-ви ноември до края на месеца ще се проверява техническата изправност на пътните превозни средства и техните осветителни системи.
Старши инспектор Грозданка Андреева, началник група в сектор "Пътна полиция“ в Областната дирекция на полицията в Стара Загора съобщи, че до 15-ти ноември всички водачи, ще бъдат предупреждавани, а след тази дата започват санкциите.
Тя обърна внимание пешеходците да имат светлоотразителни елементи по дрехите, за да бъдат забелязвани по-лесно от водачите, да пресичат безопасно, използвайки подлези или надлези, както и на пешеходни пътеки.
Велосипедистите да използват светлоотразителни жилетки и каски, както изисква Закона, както и водачите на индивидуални електрически превозни средства също да имат светлоотразителни жилетки.
Водачите на автомобилите да следят за изправността на превозните средства и винаги в тях да има обезопасителен светлоотразителен триъгълник, пожарогасител, светлоотразителна жилетка, аптечка.
Припомняме ви, че гумите трябва да са предназначени за зимни условия с дебелина на протектора не по-малка или равна на 4 мм.
