
"Регионалната асоциация на общините "Тракия“ (РАО "Тракия“) утвърди своята роля като устойчива организация през годините, подкрепяйки развитието на местното самоуправление и насърчавайки обмена на добри практики между общините.“
С тези думи зам.-кметът на Стара Загора се обърна към всички присъстващи на работна среща на градоначалниците на Регионалната асоциация на общините. Мероприятието е част и от честванията, посветени на 50 – годишнината от обявяването на Болярово за град.
В рамките на срещата бяха обсъдени и ключови теми, свързани със забавяне подписване на споразуменията и авансовите плащания по инвестиционната програма за общински проекти, проблеми с безводието в населените места и др. Взето бе и решение за подновяване членството на Община Ивайловград в РАО "Тракия“.
Благодарение на своя дългогодишен опит, РАО "Тракия“ продължава да бъде двигател на устойчивото управление на местно ниво, като предоставя ценна подкрепа и обучения на своите членове. Понастоящем сдружението има 29 членове – общини от 7 области.
Основната дейност на РАО ,,Тракия“ е диалог, обмен на опит и добри практики в общинското управление и регионалното развитие, обучения на служители и общински съветници, включително за подготовка за изпълнение на проекти с европейски средства.
Присъстващите бяха тържествено посрещнати от кмета на града Христо Христов. Заместник-председателят на старозагорския парламент проф. Иван Върляков и изпълнителен директор на РАО "Тракия“, разясни в детайли структурата и целите на сдружението.
В срещата взеха участие и много кметове и заместник-кметове на общините, които членуват в сдружението. Официално приветствие отправи и Стефан Радев, председател на Управителния съвет на РАО "Тракия“ и кмет на Община Сливен.
