
"Олдсмобил“/1961-ва/ кабриолет, собственост на Тенчо Ангелов, спечели 19-ия традиционен автомобилен ретро събор. Бижуто е уникат в страната и бе сред повече от 400 уникални превозни средства, събрали възхитените погледи на публиката в парк "Артилерийски“.

Купата на организатора – Старозагорския автомобилен клуб "Ретро“, получи Георги Караджов с Мерцедес 124, кабриолет. С още една купа на организатора се окичи уникалният жълт Ситроен VCV на Ренета Петрова, с номер 57. Третата купа от клуб "Ретро“ отиде при Орлин Тимов с "Мерцедес 129“ кабрио.

"Москвич 408“ на инж. Георги Станчев взе купа в категорията за лимузини. "Автомобилът ми е от февруари 1971-ва г. и ми е връстник“, пошегува се управителят на общинския превозвач.

Бяха раздадени още отличия за най-стар автомобил, за соцавтомобили, за активност и купи на спонсорите. Иван Монев, който е собственик на автомобилен музей в Прага, пристигна от Чехия и спечели купата за екипаж.

Председателят на Старозагорския автомобилен клуб "Ретро“ Гено Иванов обяви не съвсем на шега, че подготовката за 20-ото издание на ретро парада догодина ще започне почти веднага. Той е и организатор на бляскавото събитие с помощта на общината.
