
"Основната ми цел е да дам пример на младите от всички спортове. Заедно с клуба успяхме да привлечем деца, които искат да се занимават с лека атлетика. Виждаме, че има атлети, развиващи се на много добро ниво и това може само да ни мотивира занапред“, заяви лекоатлетът Тихомир Иванов.
Плевенчанинът благодари за гостоприемството на старозагорци и сподели, че е доволен от постижението си на Олимпийските игри. Той акцентира, че през последните 4 години е силно привързан към Спортен клуб по лека атлетика "Берое“.
"Благодарим, че ни накарахте да станем част от Олимпиадата и да запишем един успех на старозагорската спортна слава на наш терен. Вашето постижение е най-доброто на скок височина по лека атлетика за мъже на всички времена.“ С тези думи секретарят на Община Стара Загора Николай Диков се обърна към родната звезда.
Повод за срещата в местната администрация, бе постижението на спортиста на 33-тите Олимпийски игри в Париж, където Иванов завърши на осмо място на скока на височина с постижението си от 2.27 м.
Секретарят коментира, че този успех ще донесе нов тласък на леката атлетика в Стара Загора. Той сподели, че работата по развитието на спортните бази в града тече с пълна сила.

"През годините леката атлетика в Стара Загора бележи своя ръст. Имаме подобрение на спортната база. Прави се ремонт и на лекоатлетическата писта“, припомни Диков.
"В Стара Загора сме иноватори. Базите, които построихме с общината, са бижу, което го няма в нито един град. В момента работим по изграждането на писта за загряване, която няма аналог в България.
Създаваме условия за тренировки с добра материална база и изключителни треньори. Работим усилено, за да може децата да се чувстват добре при нас“, категорична бе Драгиева.
196-сантиметровият олимпиец получи почетен знак от името на градоначалника Живко Тодоров. От своя страна, лекоатлетът подари на кмета тениска на клуба, както и номера, изрязан от потника, с който се състезава на олимпиадата в Париж.
