
Две коли с пиян шофьор катастрофираха вчера на пътя за Старозагорските бани, съобщиха от полицията днес. Инцидентът е станал в 12:10 ч. между БМВ управлявано от 60-годишен мъж и Опел управляван от 45-годишен мъж. Тестът за алкохол на водача на БМВ-то е отчел 1,50 промила.
Той е пострадал и е хоспитализиран без опасност за живота. Другият шофьор е с отрицателен резултат. Причинени са материални щети. Образувано е бързо производство.
Междувременно стана ясно, че при поредната акция на пътя в Старозагорско са проверени 2894 МПС и 5747 лица. Съставени са 986 фиша и 200 акта за установени административни нарушения.
В същия период са установени общо шест водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол, като четирима от тях до 1.2 промила и двама над тази стойност.
Под въздействие на наркотици или техни аналози са установени да шофират четирима водачи, един спрян за проверка, е отказал да бъде тестван, 11 са били без книжка.
От обобщените данни по метода "линеен контрол“ за същия период са извършени 139 проверки, установени са 57 нарушения. 2311 са карали с превишена скорост.
