
Ученици от няколко града в страната посетиха Зоопарк Стара Загора с цел интердисциплинарен урок на тема "Пътешествие в света на животните“ като част от дните на мобилност по програма "Иновации в действие“.
Домакини по проекта са старозагорското СУ "Васил Левски“, а техни гости са ученици и учители от ЧСУ "Рьорих“, София, ОУ "Св Св. Кирил и Методий“ , Кърджали и ПГ "Св Климент Охридски“, Елхово.
Младежите се запознаха с презентация за животните от рибния буквар, видовете животни в старозагорската зооградина и решаваха гатанки с пъзел към нея. На всеки пъзел бе изобразено животно, за което научиха повече подробности, благодарение на организатора от зоопарка Мария Тонева.
Ентусиазираната група дружно приготви храна за зайчетата и участва в демонстрационно хранене. Младежите не пропуснаха и птиците, за които направиха дажба и я поставиха в хранилките на техните къщички.
За финал на пътешествието в света на животните, групата обиколи зооградината и завърши с опознавателна беседа.
