
42-годишен пиян блъсна две коли в петък в 16:40 ч. с Пежото си на ул. "Ген. Столетов“ в Стара Загора. Уредът отчел 2,05 промила алкохол в кръвта. Шофьорът е избягал след проверката и не е дал кръвна проба. Причинени са незначителни материални щети на "Рено“, управлявано от 61-годишен мъж и "БМВ“, управлявано от 37-годишен мъж, съобщиха от полицията днес.
Пежото е конфискувано, а срещу 42-годишният водач е образувано още едно бързо производство, затова че противозаконно е попречил на полицая да изпълни задълженията си при проверката.
Четири часа по-късно на бул. “Княз Ал. Батенберг“ в Казанлък става друга катастрофа с три коли. По първоначална информация, същото е между “БМВ“, управляван от 31-годишен мъж, “Опел“, управляван от 19-годишен мъж и товарно “Пежо“, управлявано от 53-годишен мъж.
Водачът на Опела и пътувалите в колата му пътници – трима мъже на 25, 24,21 години и 17-годишно момче са били прегледани в медицинско заведение и освободени. Водачите са тествани за употреба на алкохол с техническо средство като на шофьорите Опела и Пежото са отчетени отрицателни резултати, а на водача на БМВ-то уредът отчел 2,72 промила. Той е бил задържан за 24 часа, автомобилът му е иззет. Образувано е досъдебно производство.
