
Старозагорката Зорница Милева стана шампион на Държавното първенство по киокушин карате за юноши и девойки, мъже и жени в Асеновград. Възпитаничката на Спортен карате клуб "Аскен“ стигна до върха за първи път след победи в две редовни срещи и една предварителна в категория над 60 кг, при девойките старша възраст. 17-годишната медалистка е 10-класничка в СУ "Железник“ и популярна с изключителната си скромност. Прекъснахме я докато коси градината, за да ни разкаже как се стигна дотук.
ОТ КОЛКО ВРЕМЕ СЕ ЗАНИМАВАТЕ С ТОЗИ СПОРТ И КАК СЕ ЗАПАЛИХТЕ?
Близо 10 години. Тръгнах на шега. В училище имаше карате и майка реши да ме запише. Състезавах се за радневски клуб и преди 4 години се записах в клуб "Аскен“ при Шихан Асен Асенов.
КАКВО ВИ ПОПРЕЧИ ДОСЕГА ПО ПЪТЯ КЪМ ВЪРХА?
Може би не вярвах достатъчно в себе си. Но този път не беше така. Бях уверена и си казах, че ще направя нещо. Усетих момента. Време е да се развивам.

НЕ Е ЛИ ПРЕКАЛЕНО СИЛОВ ТОЗИ СПОРТ ЗА ЖЕНИ?
Има си препятствия и трудности, но когато си започнал да се занимаваш с нещо, трябва да го правиш докрай.
ИМАЛА ЛИ СТЕ "ИНТЕРЕСНИ“ СЛУЧКИ НА УЛИЦАТА, ПРЕДВИД ЖЪЛТИЯ ВИ КОЛАН?
Случвало се е при самозащита. Ситуацията беше с момиче.
КАКВИ СА АМБИЦИИТЕ ВИ?
Да постигна всичко възможно.

ШЕСТГОДИШНАТА ВИ СЕСТРА ГЕРГАНА МИЛЕВА СЪЩО ТРЪГНА ПО ВАШИЯ ПЪТ
Така е. Ние сме в един клуб. От малка я вземах с мен в залата и когато тренирах в домашни условия, тя бе неотлъчно до мен.
