
Въведоха нова организация в сектор "Пътна полиция“ в Стара Загора от началото на месеца. Тя се отнася за група "Регистрация и отчет на превозните средства“, съобщиха днес от областната дирекция.
Административното обслужване на гражданите относно регистрацията ще се осъществява в две отделни сгради.
В едната, разположена в източната част на сектор "Пътна полиция“, ще се обслужват граждани за услуги по регистрация на ППС без преминаване на процедура по идентификация /канал/, включващо бракуване, смяна на собственост, транзитни табели, удостоверение и др.
В западната част на "Пътна полиция“, където са разположени каналите, гражданите ще подават документи за регистрация на ППС с процедура по идентификация /канал/.
За услугата, свързана с преминаване на канал е нужно гражданите да изтеглят номер от билетната система, след което биват поканвани на съответното гише за обслужване, където ще бъде извършена подготовка на документите и ще се издаде заявление за регистрация.
След това клиентът с ППС трябва да отиде до каналите за идентификация, след извършване на съответните процедури от служител на група "РОПС“.
Документите се внасят от служител на съответното гише, където е била първоначалната подготовка, а клиентът от своя страна изчаква в залата за граждани да бъде повикан за връчване на регистрационните номера и документи за регистрация.
