
В неделя в 18:05ч., в Първо районно в Стара Загора е получен сигнал от 15-годишно момче, че докато вървели с друго 15-годишно, около 18:00ч. в областния град до тях е спрял лек автомобил.
Водачът – 42-годишен мъж слязъл и нанесъл побой над едното момче под предлог, че е обиждал дъщеря му, след което продължил движението си. Пострадалият е обслужен амбулаторно и освободен. 42-годишният мъж е установен и задържан за срок до 24 часа. Образувано досъдебно производство.
ДОМАШНО НАСИЛИЕ
В петък в Стара Загора е получен сигнал от 36-годишна жена, че същия ден около 17:00 ч., бившият й съжител – 52-годишен мъж, срещу когото има издадена заповед за защита, нарушил заповедта и отправил към нея закана. Мъжът е установен и задържан за срок до 24 часа. Образувано е досъдебно производство.
Два дни по-късно в 18:50ч., в Гълъбово е получен сигнал, че 25-годишен мъж отишъл в дома на 21-годишна жена, с която живеел на семейни начала, но от седмица били разделени и поискал да се върне при него с детето им.
Жената отказала, а мъжът след употреба на сила я извел от жилището и я отвел на автогарата в града, а след това до парк. Мъжът е установен от полицейските служители. Към 20:00 ч. се явил в районното в града заедно с 21-годишната жена. Бил е задържан за срок до 24 часа. Образувано е досъдебно производство. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура- Стара Загора.
ВЗРИВ
Окръжна прокуратура-Стара Загора наблюдава досъдебно производство за установяване на причините за възникнал взрив в товарен автомобил в Казанлък.
В събота в града на розите е получен сигнал, че в товарен автомобил, паркиран в района на митницата, се е взривило химично вещество, което се намирало в ремаркето на камиона. Нанесени са били материални щети и по съседен товарен автомобил. Няма пострадали хора. Камионът е собственост на турска фирма.
Извършен е бил оглед на местопроизшествие, разпитани са свидетели. Предстои назначаване на експертизи относно причините за възникналия взрив, като до момента няма данни за умишлени действия.
Действията по разследването продължават.
НАРКОТИЦИ
На 13 февруари полицаи от Второ районно, са извършили проверка на къща в Стара Загора, където е установена 29-годишна жена, която живее на адреса с мъжа си – 37-годишен. Намерени и иззети са пликчета с бяло кристалообразно вещество, ел. везна, стъклена лула и пари.
Изготвената експертиза установява, че наркотичното вещество е метамфетамин с общо тегло 50,50 грама. Мъжът е бил задържан за срок до 24 часа. Образувано е досъдебно производство. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Стара Загора.
