
Берое Стара Загора не даде никакви надежди на Локомотив София и се наложи със 104:49 над столичанки в първия мач от началото на втория етап в женското първенство, предаде bgbasket.com
Старозагорки спечелиха и четирите части, като още в първата дръпнаха с двуцифрена преднина. До почивката Берое вече водеше с 53:23, което позволи на Жаклин Златанова да даде почти по равно минути на по-голяма част от състава си.
Всички 12 момичета на домакините играха поне по 10 минути, а 11 от тях се записаха сред реализаторките. Берое завърши с двойно повече борби и тройно повече асистенции. Локомотив София хвърли много сили и не се отказа до последно, но нямаше аргументи за повече.
Гергана Маданкова бе топреализатор с 16 точки. 15 точки и 10 борби за победата записа Николина Зубац, по 14 добавиха Евгения Нацкина и Николет Гилдей. 12 за Локо София отбеляза Ренета Димитрова, а Теодора Големанска се отчете с 9.
