
С приказен танцово-театрален спектакъл "Коледно сияние“, стотици детски усмивки грейнаха предпразнично на площада пред Община Стара Загора в очакване на Дядо Коледа. Вълшебното тържество за малки и големи бе изпълнено с много песни, танци, весели джуджета и елфи, ангели и феи, както и с вълнуващото представление на "Lord of Dreams – "Снежната кралица“ – огнено шоу и кокили.

Към развълнуваните малки старозагорчета се обърна кметът Живко Тодоров. "Пожелавам ви прекрасни празници. Бъдете здрави и много, много послушни. Носете радост и гордост на вашите родители. Сбъдвайте мечтите си и не спирайте да правите планове за бъдещето, защото заслужавате най-доброто. Вярвам, че Стара Загора ще ви го даде“, каза кметът и даде начало на отброяването до светването на хилядите пъстри светлини, които традиционно красят хилядолетния град през декември.
В присъствието на Дядо Коледа грейна и 12-метровото живо дърво, накипрено с празнични одежди.

Поздрав от сцената отправиха и талантите от Вокална студия "Усмивки“, Театрална студия "Фантазио“, Младежка театрална студия "Сцена 99“, Детско-юношески народен хор "Жарава“ и балетната школа при НЧ "Родина-1860“. Водещ на тържеството бе Елена Азалова. Гости бяха зам.-кметовете на общината Радостин Танев, арх. Мартин Паскалев, Надежда Чакърова и Милена Желева.

Програмата в петъчната вечер продължи с представлението "Коледни желания“ на Балетна школа "Па Де Кре“ в Културния център. От днес на разположение е и Коледният базар в парк "Пети октомври“.

