
Окръжна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняеми М.М., на 40 г., С.Г., на 41 г., С.К., на 40 г., В.Д., на 35 г., и Д.К., на 38 г., за това, че от началото на годината до вчера са участвали в организирана престъпна група за отглеждане на марихуана.
След вчерашната акция на ГДБОП под надзора на местното обвинение е установено, че петимата обвиняеми са отглеждали канабис в три ниви в землището на мъглижкото село Селце, както и в землището на Казанлък, които растенията впоследствие обработвали.

От трите ниви са били иззети общо 75 броя растения с тегло на суровата маса 620 килограма. Някои от растенията били дебели като дървета с височина над 2 метра.
В изоставена сграда в местността "Дюлята“, в землището на Селце в Стара планина, са били намерени и иззети 1970 стръка марихуана в процес на сушене и обработка, като общото им тегло е 360 килограма. В помещенията са били открити препарати и торове за отглеждане на растенията, машина за вакуумиране на готовата продукция и др.

Обвиняемите са задържани за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор. Предстои Окръжна прокуратура- Стара Загора да внесе искане в съда за определяне на мярка за неотклонение "задържане под стража“. Действията по разследването продължават.
