
Д-р Ваня Карабойдева е освободена тази сутрин от поста си на директор на РЗИ-Стара Загора в деня, в който се връща на работа след отпуск. По думите й след като е дошла на работа заповедта за освобождаване и е била връчена без мотиви.
Тя коментира, че не е имала никакви индикации за предстоящото уволнение, както и, че няма дори забележка за 28 години работа в инспекцията. Д-р Карабойдева потвърди, че няма да остане на работа като служител в РЗИ.
Д-р Ваня Карабойдева е директор на здравната инспекция в Стара Загора от 29 септември 2022 година, след спечелен конкурс.
Считано от днес съгласно Заповед на министъра на здравеопазването и на основание чл.8, ал.2 от Устройствен правилник на Регионалните здравни инспекции, правомощията на директор на РЗИ- Стара Загора ще се осъществяват от заместник –директора д-р Недялка Кабаджова.
Д-р Недялка Кабаджова работи в системата на РЗИ от 2021г. Завършила е медицина в Тракийски университет – Стара Загора. Има придобита специалност "Спешна медицина“ от 2018г. и професионална квалификация“ Здравен мениджмънт“.
