
Вчера в 07:31 ч. на тел 112 е получен сигнал за починало бебе в Казанлък. При извършения оглед не са установени видими травми. Районна прокуратура-Стара Загора ръководи разследването за извършено престъпление за това, че съзнателно не му е оказана помощ.
За бебето на 41 дни от мъжки пол се полагали грижи от родителите в дома им в града на розите. То се разболяло и е било прегледано от лекар, който назначил домашно лечение, което не било провеждано от близките.
Изготвено е заключение на съдебномедицинска експертиза, която сочи, че детето е починало от пневмония.
Наблюдаващият прокурор е дал указания за установяване налице ли е виновно поведение, довело до смъртта на детето.
Конкретните указания са да се установи кога е бил извършен преглед за заболяване от медицински специалист, да се изискат съответните медицински документи, да се установи подавани ли са сигнали за влошено здравословно състояние на детето, към кого и има ли такива подадени към отдел "Закрила на детето“ към съответната Дирекция за социално подпомагане.
Чрез свидетелски показания трябва да се установи какви са били първичните симптоми на заболяването и какви точно мерки са предприети за лечение от страна на близките. Активната работа по случая продължава.
