
Три години и половина затвор при "строг“ режим, бе наложено на 32- годишния И. Б., след като Окръжен съд – Стара Загора одобри споразумение, сключено между него, представител на Окръжна прокуратура – Стара Загора и защитникът му.
Пред съда обвиняемият се призна за виновен в това, че на 7-ми януари в града на липите е отнел 170 лв. със заплаха.
Пострадалият посетил казино, в което спечелил сумата от 170 лева. По същото време там се намирал и обвиняемият. След като пострадалият си тръгнал от казиното, И. Б. го проследил и в междублоково пространство извършил грабежът. Извадил нож и го заплашил, че ще му нанесе прободна рана във врата, ако не получи парите.
Одобреното споразумение има последици на влязла в сила присъда.
