
Агенцията за социално подпомагане (АСП) напомня, че изплащането на оставащите енергийни помощи за настоящия отоплителен сезон 2022/2023 г. ще се извършва от утре до 23 декември 2022 г.
Плащанията се отнасят до: отпусната целева помощ за отопление в размер на 623,55 лв. съгласно Наредба № РД-07-5/16.05.2008 г., отпусната еднократна финансова подкрепа от 400 лв. съгласно ПМС № 349/27.10.2022 г. и отпусната допълнителна еднократна помощ за отопление от 300 лв. съгласно ПМС № 383/30.11.2022г.
Сумите ще бъдат превеждани съобразно заявения от лицата начин – по банков път или чрез териториалните поделения на "Български пощи“ ЕАД, предава flashnews.bg.
Ако са в невъзможност да получат лично помощта си в пощенския клон, това може да направи техен роднина или близък с нотариално заверено пълномощно. Неполучените средства се възстановяват в държавния бюджет.
При възникнали въпроси гражданите могат да се обръщат към съответните териториални дирекции "Социално подпомагане“ по настоящ адрес.
Източник: frognews.bg
