
В петък в 19.40ч., на кръстовището на бул. "Никола Петков“ с ул. "Козлодуй“ в Казанлък настъпило пътнотранспортно произшествие.
По първоначална информация същото е между 75-годишен пешеходец и "Фолксваген“, управляван от 30-годишен мъж.
Пешеходецът е получил различни наранявания, хоспитализиран е без опасност за живота. Тестван е за употреба на алкохол с техническо средство, уредът отчел 1 промил.
Водачът на лекия автомобил също е тестван, но пробите му за алкохол и наркотици са отрицателни. Образувано е досъдебно производство.
В събота във Второ районно в Стара Загора е започнато бързо производство срещу 48-годишен мъж, затова че на същата дата, в 22.35ч., в село Християново, е управлявал "Хонда“ след употреба на алкохол над 1.2 промила.
В неделя във Второ районно в града на липите е започнато бързо производство срещу 41-годишен мъж, затова че на същата дата, в 18.20 ч., в областния град на бул. "България“, е управлявал "БМВ“, под въздействие на наркотични вещества, установено с техническо средство. Мъжът е задържан за срок до 24 часа.
Днес Районното в Казанлък е започнато бързо производство срещу 45-годишен мъж, затова че вчера в 22.05 ч., в Павел баня, по ул.“Роза“, е управлявал "Фолксваген“, след употреба на алкохол над 1.2 промила, установено с техническо средство. Мъжът е задържан за срок до 24 часа.
Също днес в сектор "Пътна полиция“ в Стара Загора е започнато бързо производство срещу 37-годишен мъж, затова че вчера в 21,45 ч., на магистрала "Тракия“, е управлявал "Рено“ под въздействие на алкохол над 1.2 промила, установено с техническо средство. Мъжът е задържан за срок до 24 часа.
