
Концерт-спектакъл "Изворът“ събра бивши и настоящи ученици, родители и приятели на Второ основно училище "П. Р. Славейков“ в залата на Държавна опера Стара Загора.
Поводът е 65-тата година от създаването на образователната институция, както и 195 години от рождението на нейния патрон.
"Не е случайно назоваването на спектакъла "Изворът“. Той е създаден с изявата на нашите ученици. Те крачат и се учат при нас, благодарение на труда на хората, които поколения наред са възпитавали в този дух.
Нека пребъде нашият девиз "Като Второ няма второ“, сподели с присъстващите директорът Милена Желязкова.
Истински празничен маратон организираха и от ОУ "Георги Райчев“ в Стара Загора по повод 40 години от основаването си.
Програмата започна на 3 ноември – с писане на стихове с перо, посветени на патрона на старозагорското училище, в Регионалния исторически музей.
Открита бе и площадка за обучение по БДП, която е изградена по Национална програма "Осигуряване на съвременна, сигурна и достъпна образователна среда“.
Във фоайето на училището бе наредена изложба "Цвят в приказния свят“ с творби по творчеството на Георги Райчев. Празничната програма включи още инициативи за любителите на книгите "Приказки под липите“ и "Най-хубавото птиче“.
Днес се проведе Ден на отворените врати в училището, която предостави възможност за разходка из школото, както и кратка беседа. Кулминацията на отбелязването на годишнината ще бъде на 7 декември, от 16.00 часа, в Художествената галерия, където възпитаници на "Георги Райчев“ са подготвили концерт.
