
Берое изпрати отворено писмо до БФС, в което застава срещу делегата на фаталния мач за Купата на България в Събота между Миньор (Перник) и Берое завършил 2:0 за заралии.
Публикуваме текста без редакторска намеса:
"Берое“ публично изразява своето недоволство от действията, които за нас са по-скоро бездействия на делегата на футболната среща между "Миньор“ (Перник) и "Берое“ (Стара Загора) от турнира за Купата на България – Владимир Андреев.
Ние сме категорични в искането си този делегат да бъде изваден от системата на футбола завинаги. Прикриването, от негова страна, на извършени редица нарушения стимулират футболното хулиганство и толерират безнаказаността на насилието по стадионите и извършителите на тези деяния.
За нас, делегатът Владимир Андреев категорично не е изпълнил своите задължения, записани в чл. 31 т.3 от Наредбата за провеждане на първенства и турнири.
Какво имаме предвид:
1. Неописани в доклада действия на служебно лице от отбора домакин (на пистата, с бялото горнище от приложеното видео), който хвърля опасни за здравето предмети по гостуващата публика. Според нас, това е директорът на "Стадиона на мира“.
2. Неописани действия на диктора на стадиона, който си позволява да обижда публиката на "Берое“
3. Неописани обидни и нецензурни скандирания от публиката на домакините
4. Неописано хвърлени димки и факли от домакините, довели до спиране на играта
5. Неописани хвърляни опасни за здравето предмети – с последствия
6. Неописано потрошаването на МПС на гостуващите привърженици в района на стадиона
7. Неописана слабата организация по сигурността от страна на домакините, напротив – поставена е отлична оценка
Всичко това е несвършена работа от страна на делегата, което извежда в заблуда не само органите на БФС, но и цялата футболна общественост.
Ние приемаме нашите наказания и за пореден път изразяваме своята позиция за нетолериране на хулиганството и агресията по стадионите.
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
