
Градът на липите е изключително успешен в усвояването на еврофондове и доказателството за това е програмният период 2014-2020 г., когато в региона пристигнаха 400 млн. лв. Стара Загора е първа в инвестирането в зелена инфраструктура.
Това подчерта ръководителят на Европейската комисия за България, Хърватия и Словения Агнес Монфре, която бе впечатлена от Стара Загора, но като нещото, което я е грабнало най-много, тя определи училище "Иван Вазов“ и срещата и с учениците.
Монфре благодари на Община Стара Загора и пожела да изпълни основната мисия на програмите – да се догонват по-големите и развити градове.
При тридневната си обиколка представителите на комисията посетиха жп гарите в Чирпан и Стара Загора, както и Летния театър на Аязмото. Те харесаха и централната пешеходна зона и Зоопарка.
Обиколката им продължава днес с посещение на Пречиствателната станция за отпадни води и депото за отпадъци в Ямбол.
