
Старозагорските грации от клуба по спортна гимнастика спечелиха отборна купа. Това се случи на 18-тия Международен турнир “ Любчо Солачки “ в Благоевград.
Заралийските гимнастички участваха в 3 възрастови категории- Лора Петрова, Зара Ташева и Кристиана Харитонова при 8-9 годишните.
В следващата категория участваха Ваня Иванова, Ася Стоянова и Зара Христозова . Радост донесоха изпълненията на най- големите и опитни състезателки на клуба в категория 13- 15 годишни – Ани Недева, Кремена Костова, Николета Иванова и Симона Тричкова.
С чудесна игра в четирите уреда отбора на Стара Загора застана на почетната стълбица на първо място.
В многобоя Николета Иванова завоюва бронз и застана на почетното трето място. Ани Недева категорично спечели златния медал в шампионата на земна гимнастика и с два превъзходни опита завоюва сребърен медал в шампионата на прескок .
Николета Иванова със стабилна игра на греда се окичи със сребърен медал на греда, на смесена успоредка Николета Иванова и Симона Тричкова заеха 5 и 6 място във финалната осмица.
Своя успешен дебют като съдия на международен турнир направи Самуела Балева , след завършен успешен курс за съдии за новия олимпийски цикъл.
