
"От два дни ставаме свидетели на игра на думи от "енергийни експерти“, които явно не са излезли от предизборната си реторика. Всички те са на наш гръб, хората работещи и живеещи в региона“, заяви инж. Тихомир Тенев.
"Фактите са такива – в ПВУ е заложено 40% намаление на въглеродните емисии. Когато се противопоставяхме беше казвано няма да има затваряне, само ограничаване на мощности. Работата на комплекса е един непрекъснат цикъл, който е 24/7 през цялата година.
Нерентабилно е да работиш зимните месеци, а да почиваш през останалото време. Какво се случва със съоръженията, с хората ангажирани с тяхната експлоатация и ремонт?“, пита бившият зам.-председател на енергийната комисия.
"Няма как, който не е прекарал и едно денонощие на работа в комплекса да го знае това, но лошото е и че не искат да го научат. Не може в такава криза в която се вижда колко е важно да сме независими при производството на електроенергия от суровините, които са необходими за нея, да се прави евтин PR“, гневи се ексдепутатът.
"Централите в комплекса произвеждат повече от 47% от електроенергията за страната и допринасят за нейната енергийна сигурност. Нека да се спре да се топа топката и да се защити националният интерес.
Нека ресорните министри и политици да не казват кои е по-по-най, а да прегледат всички документи, които са в министерствата и даващи възможност за предоговаряне на ангажиментите, които касаят точно въглищните централи“, завърши Тенев.
