
Злато и бронз завоюваха старозагорските принцеси от клуб "Импала“ на провелото се в София 19-то Държавно първенство. В него участие взеха 72 отбора от 17 клуба. "Горди и щастливи сме, че отново нашите гимнастички са на почетната стълбичка“, похвалиха се от клуба.
Шампионките на България за 2022г са прекрасните ни гимнастички / 8-10 г./ – кратка програма в състав: Анастасия Перозова, Адриана Станчева, Яница Белчева , Ивон Кунева, Стефания Харизанова , Дея Камбурова , Алия Симеонова, Деница Димитрова и Виктория Георгиева, които показаха много хъс и борбеност за спечелване на титлата.
Тя идва точно година, след като от клуба завоюваха най-големия си успех- шампиони на България във възраст "Жени“ и последвалото 2-ро място на Световното първенство във Финландия.
Голямо браво и на най- малките дебютантки /6-8г./ , които спечелиха бронзовите медали в състав: Светла Петкова , Дария Йорданова, Бела Стефанова, Стефани Дикова , Савана Зои ,Велина Петрова и Магдалена Хубенова.
"Специални благодарности на танцовият ни педагог Боряна Делчева. Без нейната помощ композициите ни нямаше да са толкова уникални и атрактивни. Благодарим и на Кристина Ташева – треньор на Българския национален отбор за оказаната помощ“, подчертаха от клуба, които поздравиха треньорския екип и родителите за подкрепата.
