
Хебър и Берое завършиха 1:1 на Националния стадион "Васил Левски“ в последния кръг преди предстоящите ротации. Гостите откриха в 7-ата минута с гол на Стив Траоре, но Георги Търтов оформи ремито в края на полувремето за символичните домакини.
И двата отбора предложиха здрава битка. След като през второто полувреме гол на Абубакар Тунгара бе отменен, тимовете си поделиха по една точка, въпреки огромното желание за победа, което обаче не си пролича през цялата среща след силната продукция на почивката.
Хебър продължават да са близо до дъното, а Николай Киров все още чака първата си победа.
ТРЕНЬОРИТЕ
Владимир Манчев:
"Допуснахме да ни хванат на контраатака и да ни създадат опасности през първите 20 минути. Върнахме се в мача, като целта ни беше да наситим средата на терена и да не даваме възможност за дългите и опасни подавания, които Берое правиха през първото полувреме.
Доста са нещата, които се опитваме да променяме. Доволен съм, че играчите имат много голямо желание и до голяма степен показват това, което тренираме през седмицата.
Трудно ни е да поддържаме концентрация през целия мач. Това ще е нещото върху, което ще работим.“
Николай Киров:
"До Нова година всяка точка е важна. Днес бяхме по-остри в атака и някои неща, които тренирахме се получиха. Изпитвахме трудности пред първата топка. Мислим най-вече как да оправим нещата в атака. Всяка седмица викаме хора на проби.
В един такъв двубой трябва нещата да се получават в по-голяма степен. Когато отборът срещу нас се затвори трудностите започват.
Независимо дали е пряк конкурент в класирането или друг отбор, винаги ме притеснява, когато Берое не победи.“
