
Задържаха 29-годишния М.А. за грабеж и побой над възрастни хора в мъглижкото село Ветрен. Снощи към 1 часа през нощта, той отишъл до къща, където живеели мъж на 71 г. и жена на 69 г. Проникнал в дома през прозореца на банята, докато двамата спели. Нанесъл им множество удари по главите и телата със стол, като настоявал да му предадат наличните си пари.
Пострадалите му заявили, че нямат пари, след което М. А. взел мобилните им телефони и избягал. Бил е подаден сигнал в полицията. Двамата пострадали са хоспитализирани в Стара Загора. Мъжът е с черепно-мозъчна травма, като в момента е стабилизиран.
За престъплението законът предвижда наказание "лишаване от свобода“ от 5 до 15 години, като съдът може да наложи и конфискация до една втора от имуществото на виновния.
М.А. е бил осъждан преди за същото деяние. Предстои Окръжна прокуратура – Стара Загора да внесе искане в съда за вземане на мярка за неотклонение "задържане под стража“ спрямо него.
За извършеното предстои той да бъде привлечен като обвиняем и задържан за срок до 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор.
