
Първа тренировка направи днес новосформираният футболен клуб "Средец“ /Опан/. Отборът все още се окомплектова, но ще е готов за новия сезон. Това ни довери старши треньорът Веселин Димитров, който е работил в школата на Берое. "Няма победа на всяка цена“ е мотото на тренера.
"Всичко се руши а ние искаме да градим. Това бе и мотивацията ми да създадем клуба. Искам да играем правилен футбол и да развием школа. Аз самият съм бивш футболист, играл съм в България и Италия и имам достатъчно поглед върху нещата навън и у нас“, разказа ни бившето ляво крило на Пескара Георги Димитров.
"Опан е община с футболни традиции. В момента там няма нищо. Това е и мотивацията ни. Да изградим наново и да възобновим футбола в общината“, обясни популярният ковач Петьо Ценов.
В момента управителното тяло чака одобрението на проект за чисто нов стадион, който ще бъде базиран в село Средец. Местни земеделци пък щели да помагат със символични средства за елементарните разходи в аматьорската лига.
