
По обвинителен акт на Районна прокуратура – Стара Загора е осъден мъж на 3г. и 6м. затвор за шофиране след употреба на метамфетамини. Това е било установено с техническо средство от органите на реда. Мъжът и преди е бил залавян да шофира след употреба на опиати.
При опит да бъде спрян той не се е подчинил на полицаите и минал покрай тях без да намали скоростта. Служителите на реда успяват да спрат автомобила в Мъглиж, където го тестват за наркотици. Водачът заявява, че е употребил половин грам за забавление.
Лицето е осъждано. Настоящото престъпление е било извършено в изпитателния срок на условно осъждане за същото по вид деяние. Съдебното производство е проведено задочно – в отсъствие на подсъдимия.
Районен съд-Казанлък е наложил на мъжа наказание от 3 години и 6 месеца лишаване от свобода при първоначален строг режим, глоба в размер на 500 лв. и лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 3 години и 6 месеца.
Първоинстанционната присъда на Районен съд-Казанлък подлежи на обжалване и протестиране.
